Massale belangstelling inkoopactie zonnepanelen

Gepubliceerd op donderdag 17 oktober, 2019

Ongeveer 1200 inwoners zijn bij de bijeenkomsten geweest over de collectieve inkoopactie zonnepanelen. Dinsdagavond 16 oktober was de kantine van het Esdal College in Klazienaveen afgeladen. Woensdagavond 17 oktober was de zaal van het Atlas theater tot de nok toe gevuld. Fantastisch dat zoveel mensen willen verduurzamen!

Begin oktober is de gemeente Emmen, samen met Winst uit je woning, een grootschalige inkoopactie voor zonnepanelen gestart. Alle woningeigenaren met een eigen dak in de gemeente Emmen hebben hierover een brief ontvangen. Voor woningeigenaren is het hiermee financieel aantrekkelijk om zonnepanelen aan te schaffen.

Wethouder René van der Weide: “We stimuleren inwoners graag om zelf energie op te wekken. Door de panelen gezamenlijk in te kopen is het mogelijk om een goede kwaliteit voor aantrekkelijke prijzen te leveren. De terugverdientijd voor zonnepanelen ligt op ongeveer 8 jaar. Met inkoopactie kan de investering in zonne-energie nog sneller terugverdiend worden.”

Lees meer over de inkoopactie.